ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4674800
*
nr 467 4800
Spegel
höjd: 143
Utrop:
100 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 maj 2007
kl 16:21:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/5 15:41:42
1
150 kr
14/5 13:20:24
2
200 kr
14/5 15:04:59
3
500 kr
14/5 15:20:15
1
300 kr
14/5 15:21:12
1
500 kr
14/5 15:23:18
1
550 kr
14/5 15:32:25
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 467 4800
Spegel
höjd: 143
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 maj 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/5 15:41:42 | 1 | 150 kr |
14/5 13:20:24 | 2 | 200 kr |
14/5 15:04:59 | 3 | 500 kr |
14/5 15:20:15 | 1 | 300 kr |
14/5 15:21:12 | 1 | 500 kr |
14/5 15:23:18 | 1 | 550 kr |
14/5 15:32:25 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27